Logo
Strona główna»Z życia parafii»II Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

II Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

Parafia Prawosławna Wszystkich Świętych w Wałbrzychu wspólnie z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Miastem Wałbrzych ma przyjemność  zaprosić na II Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną do Starej Kopalni 10.06 o godz. 18.00.

Udział wezmą:

 KAMERALNY CHÓR ŻEŃSKI IM. ŚW. LIDII PRZY PARAFII PRAWOSŁAWNEJ P.W. ŚW. JANA KLIMAKA W  WARSZAWIE - dyrygent: Katarzyna Kosińska 


Męski Chór Wojskowy STRATOS przy Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego w Warszawie - dyrygent ks. kpt. Łukasz Godun


Wydarzenie towarzyszące: 

 pokazowy warsztat ikonograficzny - sobota, 10.06,

UWAGA! w godz. 10.00-16.00.

Ikonograf - Jan Grigoruk


Spotkania podobnie jak w roku ubiegłym poprowadzi: dr Marcin Abijski - światowej rangi ekspert z dzidziny cerkiewnego śpiewu bizantyjskiego. 

Chórom i Panu Jankowi i Panu Marcinowi z góry dziękujemy za przyjęcie zaproszenia!

W roku ubiegłym mieliśmy zaszczyt zaprezentować Państwu piękno muzyki cerkiewnej w ujęciu chóru wiejskiego i miejskiego. W tym roku chcemy zaprezentować piękno w ujęciu żeńskim i męskim. Poszerzamy również formułę spotkań o warsztat ikongraficzny, który poporowadzi zanny polski ikonograf Jan Grigoruk. Będzie można zbliżyć się do procesu powstawania ikony, zadać pytanie porozmawiać a nawet nabyć ikonę. Następnię ikony z warszatatów będą stanowiły swoistą wystawę/tło dla koncertu o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

Aha...! Wstęp wolny!